Jakie są opcje leczenia BPH?

Czy zdiagnozowano u Ciebie BPH? Czy zaburzenia swobodnego oddawania moczu wpływają na jakość Twojego życia? Mimo, że przerost prostaty jest nieunikniony z wiekiem, zawsze jest coś, co możesz zrobić, by sobie pomóc.

Opcje leczenia wahają się od zmiany przyzwyczajeń i / lub obserwacji, po leki, minimalnie inwazyjne zabiegi i operacje. Która z opcji jest odpowiednia dla Ciebie? Wszystko zależy od stopnia Twojego dyskomfortu, wieku, stanu zdrowia, wielkości prostaty i oczekiwań po zabiegu. 

Weź udział w naszym quizie BPH, aby ocenić swoją gotowość do leczenia. Podziel się wynikami – i swoimi obawami – z lekarzem, aby wybrać najlepszą dla Ciebie terapię. 

Szukasz lekarza specjalizującego się w leczeniu BPH? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lekarzy 


Obserwacja  

Jeśli objawy BPH są łagodne lub umiarkowane, nie wpływają na codzienne aktywności, lekarz może zalecić obserwację. Obejmuje to aktywne monitorowanie zmian przed rozważeniem innych metod leczenia. 


Zmiana przyzwyczajeń  

Często objawy BPH można kontrolować wprowadzając zmiany stylu życia, takie jak: dieta bogata w owoce i warzywa, regularne ćwiczenia fizyczne, utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała, ograniczenie czynników stresogennych, obniżenie wieczornego spożycia kofeiny, alkoholu i innych napojów, unikanie leków antyhistaminowych oraz innych, które mogą powodować zaostrzenie symptomów.1


Suplementy  

Niektórzy mężczyźni z BPH osiągnęli poprawę dzięki stosowaniu suplementów diety. Do najpopularniejszych należą: preparaty z palmy sabałowej, wiśni afrykańskiej (pygeum) i beta-sitosterolu. Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek suplementów zaleca się konsultację z lekarzem. 


Leki  

Alfa-blokery rozluźniają mięśnie pęcherza moczowego i prostaty, ułatwiając oddawanie moczu. Inhibitory alfareduktazy pomagają zmniejszyć gruczoł krokowy poprzez blokowanie hormonów. 


Terapia parą wodną Rezūm  

Niechirurgiczny, ambulatoryjny zabieg. Wykorzystuje naturalną energię zgromadzoną w parze wodnej do obkurczenia przerostu tkanek prostaty. 


Prostatic Urethral Lift (PUL)  

Niechirurgiczny zabieg ambulatoryjny, wykorzystujący stałe implanty do podnoszenia i utrzymywania powiększonej tkanki prostaty z dala od światła cewki moczowej. Pozwala to na swobodny przepływ moczu. 


Laseroterapia GreenLight™  

Zabieg ten wykorzystuje wysokoenergetyczny laser do szybkiego podgrzania i odparowania nadmiaru tkanki prostaty. Powoduje to powstanie większego kanału, przez który przepływa mocz 


Przezcewkowa terapia mikrofalowa (TUMT)  

Ta niechirurgiczna procedura wykorzystuje promieniowanie mikrofalowe emitowane ze specjalnego cewnika wprowadzonego do cewki moczowej w celu podgrzania prostaty i złagodzenia objawów BPH.2  


Przezcewkowa resekcja prostaty (TURP)  

TURP wykorzystuje mocno rozgrzaną cienką metalową taśmę do wycięcia i usunięcia tkanek prostaty. 


Prostatektomia 

Jest to zabieg chirurgiczny, w którym usuwa się całość lub część gruczołu krokowego. Dokonuje się tego poprzez małe nacięcia w dolnej części brzucha1. Procedura może, ale nie musi być przeprowadzana przy użyciu robota. 


Kogo dotyczy problem BPH?

Pobierz broszurę

System Rezūm to urządzenie wykorzystujące parę wodną w celu dostarczania energii bezpośrednio w okolice gruczołu krokowego.

Dowiedz się więcej

Zarejestruj się, aby otrzymywać informacje i dowiedzieć się, w jaki sposób terapia parą wodną Rezūm pomaga pacjentom z BPH.

Znajdź lekarza

Skorzystaj z wyszukiwarki lekarzy, aby uzyskać bezpośredni kontakt z urologami, specjalizującymi się w stosowaniu terapii parą wodną Rezūm w leczeniu BPH.