Badania kliniczne dotyczące BPH

Bardzo pomocne dla mężczyzn jest zrozumienie działania leków, przebiegu zabiegów chirurgicznych i minimalnie inwazyjnych terapii poprzez badania kliniczne. Poznaj informacje z perspektywy pracowników służby zdrowia.

Termoterapia parą wodną w leczeniu objawów ze strony dolnych dróg moczowych z powodu łagodnego rozrostu prostaty: Badania

Rezūm™ to minimalnie inwazyjna terapia termiczna parą wodną, która wykazała poprawę mikcji i opróżniania pęcherza moczowego w rzeczywistej kohorcie pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat badań

The Science of Steam: leczenie BPH bezpiecznie, wydajnie i skutecznie

Terapia parą wodną Rezūm leczy BPH za pomocą pary wodnej w celu usunięcia nadmiaru tkanki prostaty i złagodzenia objawów. Dyrektor medyczny i urolog Neal D. Shore, MD, FACS, wyjaśnia, jak to działa i co sprawia, że ​​terapia parą wodną Rezūm jest preferowanym sposobem leczenia.

Dowiedz się o obróbce parowej dla BPH

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że najlepszą metodą na złagodzenie dolegliwości związanych z BPH jest terapia Rezum 

Ostatnio wykonywane badania kliniczne pokazały, jak długo wyniki terapii parą wodną Rezūm utrzymują się u pacjentów z BPH. Badanie wykazało, że terapia Rezūm znacząco złagodziła objawy u większości pacjentów, a efekty utrzymały się przez okres pięciu lat po zabiegu. Badanie wykazało również, że terapia Rezūm poprawiła ogólną jakość życia pacjentów. 

Dowiedz się więcej na temat wyników badań

Kogo dotyczy problem BPH?

Pobierz broszurę

System Rezūm to urządzenie wykorzystujące parę wodną w celu dostarczania energii bezpośrednio w okolice gruczołu krokowego.

Dowiedz się więcej

Zarejestruj się, aby otrzymywać informacje i dowiedzieć się, w jaki sposób terapia parą wodną Rezūm pomaga pacjentom z BPH.

Znajdź lekarza

Skorzystaj z wyszukiwarki lekarzy, aby uzyskać bezpośredni kontakt z urologami, specjalizującymi się w stosowaniu terapii parą wodną Rezūm w leczeniu BPH.

Treści na tej stronie internetowej służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią porady medycznej i nie powinny być wykorzystywane do diagnozowania medycznego.

Boston Scientific zdecydowanie zaleca skonsultowanie się z lekarzem we wszystkich sprawach dotyczących zdrowia lub w celu odpowiedzi na wszelkie pytania kliniczne / medyczne. 
Wszystkie zabiegi wiążą się z nieodłącznym i powiązanym ryzykiem.

System Rezūm ma na celu złagodzenie objawów, obstrukcji i zmniejszenie tkanki prostaty występujących podczas BPH.

Jest wskazany dla mężczyzn ≥ 50 roku życia o objętości prostaty 30cm3 ≤ 80cm3.

System Rezūm jest również wskazany do leczenia prostaty z przerostem płatu środkowego i/lub płatów lewego i prawego.

Potencjalne powikłania obejmują między innymi bolesne oddawanie moczu (dysuria), krew w moczu (krwiomocz), krew w nasieniu (hematospermia), zmniejszenie objętości wytrysku, podejrzenie zakażenia układu moczowego, oraz częste oddawanie moczu, zatrzymanie lub parcie na mocz.

Powinieneś porozmawiać z lekarzem o korzyściach i ryzykach przed podjęciem jakiejkolwiek opcji leczenia.